کارشناس علوم قرانی و استاد اخلاق در کارگاه توانمندسازی بانوان فرهیخته استان اصفهان گفت: اجرای آموزه های دینی یکی از مهمترین دلایل تحکیم خانواده است وتبین دین در خانواده وظیفه بانوان فرهیخته می باشد
به گزارش کارشناس امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، کارگاه توانمندسازی با موضوع تحکیم بنیان خانواده ویژه بانوان فرهیخته در تاریخ 23/07/96با حضور سر کار خانم پور اصفهانی کاشناس علوم قرانی و استاد اخلاق در سالن اجتماعات مجتمع کوثر برگزار گردید.
ایشان با بیان اهداف ازدواج نیاز روح به کانون آرامش را با اهمیت‌ بیان کرد و گفت : همسر ‏شایسته در پیش آمدهای زندگی، راه وصول به آرامش و سعادت را‏‎ ‎نزدیک ‏می‌کند:« و من ایاته أن خلق لکم من أنفسکم أزوجا لتسکنوا الیها...» وی از دیگر آثار ازدواج، را مودت و رحمت عنوان کرد وطبق آیه :«و جعل بینکم‎ ‎موده و رحمه...»ان چه در آغاز زندگی مشترک بین زن و شوهر، یگانگی برقرار می‌کند مودت و رحمت است . از دیگر اهداف ارضاء نیاز جنسی است غریزه جنسی، نیرویی است که در زن و مرد قرار‏‎ ‎داده شده و ازدواج، ‏وسیله‌ای مُجاز برای اطفای نیروی شهوت و پاسخی به این غریزه‏‎ ‎خدادادی است . و این موارد جزء مهمترین اهداف ازدواج می باشد .
ایشان با اشاره به ایه «قوا انفسكم و اهلیكم ناراً»خود و خانوادتان را از آتش دوزخ حفظ كنیدبه رسالت انسان در برابر خانواده‏اش اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه به مؤمنان دستور می‌دهد که خود و خانواده خود را از آتشی که هیزم آن انسانها و سنگها هستند نگهدارند؛ نگهداری خانواده، به تعلیم و تربیت وفراهم ساختن محیطی پاک و خالی از هر گونه آلودگی، است. این برنامه‌ای است که باید از نخستین سنگ بنای خانواده، یعنی از مقدّمات ازدواج، و سپس نخستین لحظه تولد فرزند آغاز گردد.
وی به تفاوتهای زن ومرداشاره کرد و گفت: در خانواده پدر، مادر و فرزندان هر یک باید سر جای خود باشند، به نحوی که بهترین کارکرد را داشته باشند زیرا تنها در این صورت است که خانواده عملکرد مناسبی خواهد داشت.
خانم پور اصفهانی با مقایسه سبک زندگی خانواده هادر گذشته و حال ،تاب آوری و صبور بودن نسل گذشته را یکی از مهمترین تفاوتهای زندگی ها بیان کرد و تاثیر فرهنگ غرب با ورود ماهواره و سریالهای متضاد با فرهنگ ایرانی را باعث کاهش ارتباط در بین اعضای خانواده وباعث کاهش گفتگو بین آنان و هر قدر ارتباط چهره به چهره در خانواده کاهش یابد جو عاطفی بین افراد و انتقال مسائل فرهنگی از والدین به فرزندان نیز کاسته می‌شود.و این خود یکی از مهمترین عوامل فروپاشی و اختلاف در خانواده هاست .
 

cache/resized/71671486c244ea31cfed0ca83da6eb94.jpg
خوش اخلاق به کسی گفته می‌شود که با گشاده‌رویى، زبانی ملایم و برخوردی شاد و
cache/resized/5fe8bc90bbbd37ba446e69f04ce85ba5.jpg
تفاوت عالم اعتبار با حقیقت / مگر نمی گویید خدا عادل است؟عالم از خداوند ناشی شده
cache/resized/32a1fdb894e83d520fe80e8f888c37e4.jpg
چگونه صلوات روح انسان را پاک می کند؟ ذکری که به تعبیری هم پاک کن است و هم
cache/resized/d7eda412ea98becdff1da4620eede88c.jpg
کسى که به مؤمنى قرض داد، منتظر بماند تا پرداخت قرض براى او امکان پذیر شود؛ یعنی
cache/resized/3d4c02d2d97e1e3b54155c32a3b6111e.jpg
  هر انسانى در فعاليت هاى روزانه اش هدف و ايده اى دارد، هدف و ايده اى كه باعث
http://ido.ir/content/1395/01/1491217.jpg
«اُمید و انتظار از روشنفکران صادق و دلسوزی است که تعالی و عزّت و پیشرفت معنوی و
حجیت قیاس منصوص العله
حجیت قیاس منصوص العلة، به معنای صحت تمسک به آن، به منظور سرایت دادن حکم از اصل
http://ido.ir/content/1396/12/2913175.jpg
«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»اثری از زنده‌یاد مهدی آذریزدی است که هر ساله به

ورود به سایت

لینک های مرتبط

اوقات شرعی