کارگاه توانمند سازی  جمعیت بانوان فرهیخته استان اصفهان برگزار شد

دکتر بانکی: ارائه آمار غلط از طلاق، ذهن جوانان ما را آشفته کرده است

کارگاه توانمند سازی  جمعیت بانوان فرهیخته استان اصفهان با موضوع راهکارهای تحکیم بنیان خانواده در مجتمع فرهنگی کوثر اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در این کارگاه امیرحسین بانکی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به اهمیت شناخت و آگاهی از امر ازدواج گفت: شناخت وآگاهی ازامرازدواج دریک ازدواج موفق تأثیربسیاری دارد و تحولات اجتماعی فعلی نیازبه بازخوانی وتعلیم دقیق به جوانان دارد.

وی با اشاره به ویژگی های یک انتخاب خوب، خودشناسی را یکی از مهمترین لوازم آن دانست و گفت: فردبایدخودراازلحاظاعتقادی،اخلاقی،ظاهری،سلیقه ای،فرهنگی،اقتصادی،خانوادگی،سیاسی،اجتماعی،تحصیلی،هوشی وخصلتهای شخصیتی اعم ازدرونگراوبرونگرابودن خوبشناسایی  کندوبراساس محدودیتهایی که داردونقاط ضعف ونقاط قوت خودبه دنبال کسی باشدکه اواین محدودیتهارابپذیرد.

نویسنده کتاب مطلع مهر اظهار کرد: بهترین انتخاب زمانی است که توافق والدین رابه همراه داشته باشد؛این انتخاب هم ضریب خطاراکم میکندوهم ناسازگاریهای بعدی راکاهش میدهدودرضمن همراهی ومساعدت خانواده رادرمراحل بعدی به دنبال دارد.

وی در ادامه به تفصیل در مورد اهمیت مدیریت خانواده و سبک زندگی از نگاه دختران پرداخت و راه حل‌های مواجهه با کمبودها، نگرانی شکست و الگویابی را تبیین کرد.

دکتر بانکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طی تحقیقات دقیق و گسترده به این نتیجه رسیدیم که تنها 3 درصد از ازدواج ها به طلاق می انجامد، اضافه کرد: اینکه از سوی برخی رسانه ها و گاهی مسئولان مطرح می شود که از هر سه ازدواج یکی منجر به طلاق می شود، کاملا اشتباه است، چرا که در یک بازه زمانی مشخص 3 ازدواج انجام، و 1 طلاق در کنار آن ثبت می شود که این طلاق هیچ ارتباطی با ازدواج های صورت گرفته در آن بازه ندارد و ممکن است مربوط به ازدواج های سالهای قبل باشد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: القای اینجمله غلط در جامعه، ذهن جوانان ما را آشفته کرده و خود یکی از دلایل عدم رغبت به ازدواج است.

وی با بیان اینکه متاسفانه افت اخلاق در حوزه خانواده به خوبی مشهود است، اظهار کرد: مبلغان دینی و بانوان فرهیخته جامعه باید خود را با مسائل جوانان و نوجوانان درگیر کنند و به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه بیندیشند که چگونه می توانند به حل معضلات خانواده کمک کنند.

کارگاه توانمند سازی  جمعیت بانوان فرهیخته استان اصفهان 17 مردادماه به همت امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی کوثر برگزار شد. تحکیم خانواده و تعمیق باورهای دینی مهمترین برنامه جمعیت بانوان فرهیخته است.292A7315.JPG - 258.32 kB

  

 

cache/resized/71671486c244ea31cfed0ca83da6eb94.jpg
خوش اخلاق به کسی گفته می‌شود که با گشاده‌رویى، زبانی ملایم و برخوردی شاد و
cache/resized/5fe8bc90bbbd37ba446e69f04ce85ba5.jpg
تفاوت عالم اعتبار با حقیقت / مگر نمی گویید خدا عادل است؟عالم از خداوند ناشی شده
cache/resized/32a1fdb894e83d520fe80e8f888c37e4.jpg
چگونه صلوات روح انسان را پاک می کند؟ ذکری که به تعبیری هم پاک کن است و هم
cache/resized/d7eda412ea98becdff1da4620eede88c.jpg
کسى که به مؤمنى قرض داد، منتظر بماند تا پرداخت قرض براى او امکان پذیر شود؛ یعنی
cache/resized/3d4c02d2d97e1e3b54155c32a3b6111e.jpg
  هر انسانى در فعاليت هاى روزانه اش هدف و ايده اى دارد، هدف و ايده اى كه باعث
http://ido.ir/content/1395/01/1491217.jpg
«اُمید و انتظار از روشنفکران صادق و دلسوزی است که تعالی و عزّت و پیشرفت معنوی و
حجیت قیاس منصوص العله
حجیت قیاس منصوص العلة، به معنای صحت تمسک به آن، به منظور سرایت دادن حکم از اصل
http://ido.ir/content/1396/12/2913175.jpg
«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»اثری از زنده‌یاد مهدی آذریزدی است که هر ساله به

ورود به سایت

لینک های مرتبط

اوقات شرعی