دوشنبه, 14 اسفند 1396 20:50

اعزام قاری و حافظ ایرانی به مسابقات بین المللی قرآن کریم تونس

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سید مصطفی حسینی

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای حضور فعال  در مسابقات بین المللی کشورهای مختلف از  اعزام نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به هفتمین  دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم کشور تونس خبر داد و گفت : سه نماینده از کشورمان به عنوان داور،حافظ وقاری در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی افزود: محمدجواد مرادی در رشته حفظ کل و محمدحسن موحدی در رشته قرائت به‌عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و استاد محمدحسین سعیدیان جهت داوری درهفتمین  دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم  به کشورتونس اعزام می شوند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هرساله طبق دعوت نهاد برگزار کننده در این مسابقات شرکت می کند، گفت: این مسابقات از نهم تا چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷  برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان کشورهای مختلف به مدت ۶ روز به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اقدامات این مرکز در اعزام قاریان وحافظان ایرانی به مسابقات بین المللی قرآن  تصریح کرد: طی سالهای ۹۵ و۹۶، ۳۰ نفر از حا فظان وقاریان به مسابقات بین المللی کشورهای مختلف اعزام شدند که بیش از ۱۶ نفر موفق به کسب مقام و رتبه شدند.

در دوره  قبلی مسابقات بین‌المللی قرآن کشور تونس  سید محمد کرمانی در رشته قرائت قرآن کریم و محمد قشملی حق در رشته حفظ کل قرآن کریم به عنوان نمایندگان  کشورمان حضور داشتند که سیدمحمد کرمانی،‌ در رشته قرائت تحقیق قرآن کریم موفق به کسب رتبه دوم این دوره از مسابقات شد.

خواندن 54 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود به سایت

لینک های مرتبط

اوقات شرعی