دوشنبه, 14 اسفند 1396 20:51

دفاع از یمن و فلسطین دستور قرآن است

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آیت الله جوادی آملی

آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی ظهر یکشنبه در درس تفسیر خود در مسجد اعظم قم با محکومیت شدید جنایات آل سعود در یمن، اظهار داشت: فرعون دست و پای مردم را قطع می‌کرد و فرزندان را می‌کشت و زنان را بی‌سرپرست می‌کرد و امروز هم آل سعود بدتر از این را بر سر مردم یمن آورده است.

وی ادامه داد: روزانه چندین بمب بر سر مردم می‌ریزند و کودکان را می‌کشند و سالانه هم چندین همایش در سازمان ملل برگزار می‌شود ولی کسی واکنشی به این جنایات نشان نمی‌دهد.

استاد سطوح عالی حوزه با بیان اینکه جنایات این‌ها به مراتب بدتر از فرعون است، اظهار داشت: دشمنان و مستکبران کشورهای اسلامی را موش آزمایشگاهی قرار داده‌اند و سلاح‌های خود را بر سر مردم یمن و غزه امتحان می‌کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که اخیراً حضور رهبری آمدند همین پیام را دریافت کردند که به فکر یمن و فلسطین باشید، تأکید کرد: بیش از 70 سال است که در فلسطین مردم را از سرزمین خود بیرون کرده‌اند و نباید نسبت به جنایات اسرائیل ساکت باشیم.

قرآن همه را به مقابله با ظلم و حمایت از مظلوم دعوت می‌کند

آیت الله جوادی آملی اضافه کرد: قرآن کتابی است که برای امروز ما هم پیام دارد و همه را به مقابله با ظلم و حمایت از مظلوم دعوت می‌کند.

وی تأکید کرد: قرآن فرمود شما باید با دشمن اصلی خود یعنی استکبار و صهیونیست مبارزه کنید ولی اگر امید به اصلاح برخی از کفار دارید با آنان مسالمت آمیز زندگی کنید.

این مفسر قرآن کریم اضافه کرد: در برخی آیات بیان شده که مشرکین و کفار باید از شما بهراسند یعنی طوری زندگی کنید که آنان از شما بترسند نه اینکه به جنگ آنان بروید و حمله کنید.

وی تأکید کرد: مسلمانان اگر مانند کوه مقاوم باشند آنان جرأت طمع به کشورهای آنان را نخواهند داشت.

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: ما مأمور به حمله نیستیم ولی باید با استقلال و امنیت زندگی کنیم و کسی هم نباید جرأت بر هم زدن نظم و امنیت جامعه را داشته باشد.

خواندن 594 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 28 ارديبهشت 1397 08:58

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود به سایت

لینک های مرتبط

اوقات شرعی